Cross-Compiler Successful Builds: Difference between revisions
GCC 10.2.0/Binutils 2.35 works
[unchecked revision] | [unchecked revision] |
(Added 10.1.0) |
(GCC 10.2.0/Binutils 2.35 works) |
||
Line 6:
|- style="height: 6em;"
! ↓ [[GCC]] / [[Binutils]] →
! style="transform: rotate(-90deg);max-width: 2em;" | 2.35
! style="transform: rotate(-90deg);max-width: 2em;" | 2.34
! style="transform: rotate(-90deg);max-width: 2em;" | 2.33.1
Line 31 ⟶ 32:
! style="transform: rotate(-90deg);max-width: 2em;" | 2.20.1
! style="transform: rotate(-90deg);max-width: 2em;" | 2.20
|-
! 10.2.0
| {{Yes}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
| {{Maybe|?}}
|-
! 10.1.0
| {{Maybe|?}}
| {{Yes}}
| {{Maybe|?}}
|